Kobak Süt Ürünleri Açıldı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımı ile Yenice'de Kobak Süt Ürünleri'nin açılışı gerçekleştirildi.

Kobak Süt Ürünleri Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 05 Şubat 2020 10:48 Yenice Haberleri

Yenice’mizin değerli markalarından Kobak Süt Ürünleri’nin yeni fabrikalarının açılışı AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Kobak Süt Ürünleri’nin fabrika açılışını gerçekleştiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Millet vekili Bülent Turan’a, işletme ortakları Mustafa Kobak, Murat Kobak, Hüseyin Turna, Veysel Turna teşekkür etti.

Yüz kişiye doğrudan, dolaylı olarak ise bin kişinin ürünlerine katma değer sağlayan Kobak Süt Ürünleri’ nin yeni üretim fabrikasının açılışına Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Belde Belediye Başkanları, Ak Parti ilçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütleri, esnaf odası başkanları, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve TKDK destekleri ile yapılan yatırımı ile kurulan tesiste günlük 100 ton civarında süt işlendiğini belirten Turan, “Bugün yenice ilçemizde çok modern bir peynir ve süt fabrikamızın açılışını yapıyoruz. Günlük 100 ton civarında sütü işleyebilen son teknoloji ile oluşturulmuş bir fabrikadan bahsediyorum. AB standartlarında her türlü çalışmanın yapıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Sütün tüm çevre köylerden üreticilerden toplanıp adeta hiçbir insanın sütü görmeden bütün süreçlerin bitirilip peynir haline geldiği en son teknolojinin kullanıldığı bir fabrikadan bahsediyorum. Bu güzel fabrikanın ilçeye ve yatırımcılara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mustafa Kobak tarafından ilk olarak 1987 yılında Çanakkale Yenice ilçesinde peynir üretimi ile faaliyete başlayan firma kısa süre içerisinde yörede kendini kabullendiren ve hızla üretimini arttıran fabrika, yoğurt, krema ve peynir çeşitlerini yelpazesine ekledi. 2000′li yıllarda şirketin yönetim kuruluna geçen oğlu Murat Kobak’ın çalışmalarıyla birlikte marketing’e ağırlık veren şirket, tüm Türkiye’ye yayılmayı başardı.
Şirket son olarak 2012 yılının sonunda bünyesine eklediği Salça bölümü ile gücünü ikiye katlamış yöre de yetişen biber ve Çanakkale domatesi ile ürettiği salça çeşitlerini pazara sundu.

Paylaş:
Yenice’de Nitelikli Yağma Operasyonu

Yenice Haberleri

Yenice’de Nitelikli Yağma Operasyonu

Yenice'de düzenlenen nitelikli yağma operasyonunda, 8 şüpheli gözaltına

İŞKUR İŞ Garantili Kurslarına Devam Ediyor

Yenice Haberleri

İŞKUR İŞ Garantili Kurslarına Devam Ediyor

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 20 kişiye istihdam sağlayan kurusunu

Yenice Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Yenice Haberleri

Yenice Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, eski belediye meclisi üyelerine plaket takdim ederek teşekkür