Bir Garip Su Hikayesi

Çanakkale’de bir garip su hikayesi.

Lapseki’de yaşandığı iddia edilen olay şöyle gelişir.
Milliyet Gazetesi’nden haber araştırma müdürü Pınar Aktaş, bayram dolayısıyla geldiği Lapseki’nin Çardak Beldesi’nde 2 adet 5 litrelik su alır. Aldıklarının ücretini öderken fark eder ki suların soğuk olması sebebiyle kendisinden fazla para alınmıştır.

Gazeteci Pınar ablamız bu olayı twitter üzerinden takipçilerine duyurur ve olaylar Çanakkale esnafının fırsatçılık yaptığına kadar gider.
Hatta bu olay internet ortamında da çıkıp ulusal kanallar da ana haber bültenlerine kadar ulaşır.
Haber araştırma müdürü hanım ablamız olayın çok fazla büyütülmesi sonrasında detaylarını vermeye başlar. Detaylar okundukça Çanakkaleli esnaf arkadaşa hak veren oranı artmaya başlar.
Çanakkale Esnafını bende haklı görenler arasındayım. Bunu fırsatçılık olarak görenleri de anlayamıyorum.

Gazeteci hanım ablamız 5 litre ‘üşümüş’ su almış. 5 litre suyu da bayram hareketliliğinin en üst düzeyde yaşandığı bir şehirde Çanakkale’de almış.
Çardak’ta olayın geçtiği bölgede feribot kuyruğu vardır. O civarda yaşayanlar bilir. Feribottan inenler ve binenler aynı yolu kullanmak zorundadır. Bu karmaşanın üstüne aynı zamanda binen panayır hareketliliği de olunca vatandaşa su yetiştirebilmek hiç te kolay değildir. Bu esnaf arkadaşımız 0,5 litrelik suyu bir kenara bırakın 5 litrelik su bile soğutarak hizmet etmeye çalışmış.
Çanakkaleli arkadaşımı kutluyorum. Suyu soğutarak daha pahalıya sattığı için değil, sıcak suyu da alternatif sunduğu için. Pınar hanımın açıklamalarından anlıyoruz ki soğuk suyu bırakıp sıcak su alma imkanı da kendisine sunulmuş. Esnaf kardeşimiz, dolaptan alınan suya fark uygulandığını açıkça ifade etmiş. Kimseyi kandırmamış, kimseyi dolandırmamış, kimseye zorla bir şey satmamış.

Çanakkaleli Hemşerim hizmetinin karşılığında kazandığın helal paranla çok yaşa emi.

Paylaş:
Köprü Yapılmasına Ne Gerek Var

İbrahim Kıroğlu

Köprü Yapılmasına Ne Gerek Var

Çanakkale’ye köprü yapılmasın diyenler var bu ülkede. Çanakkale’ye köprü yapılmasına ne gerek var, diyenler var. Çanakkale’de köprü yapılacak kadar yoğunluk

Nasıl Bir Tahlil Yöntemi

Zeynel Kılıç

Nasıl Bir Tahlil Yöntemi

İnsanı ilgilendiren hiçbir olay, olgu, durum ve bunun gibi süreçlerden sonra ortaya çıkabilen her türlü tüzel kişilik ve kurum, insanın

Fatih Sultan Mehmet, Çanakkale ve Kale-i Sultaniye

Zeynel Kılıç

Fatih Sultan Mehmet, Çanakkale ve Kale-i Sultaniye

Çimenlik Kalesi ve Kilitbahir’i İSTANBUL’un savunması ve Pay-i tahtın kalbini korumak için FATİH SULTAN MEHMET tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. İki kalenin