İbrahim Kıroğlu

Bir Garip Su Hikayesi

26 Ağustos 2018 2217

Çanakkale’de bir garip su hikayesi.

Lapseki’de yaşandığı iddia edilen olay şöyle gelişir.
Milliyet Gazetesi’nden haber araştırma müdürü Pınar Aktaş, bayram dolayısıyla geldiği Lapseki’nin Çardak Beldesi’nde 2 adet 5 litrelik su alır. Aldıklarının ücretini öderken fark eder ki suların soğuk olması sebebiyle kendisinden fazla para alınmıştır.

Gazeteci Pınar ablamız bu olayı twitter üzerinden takipçilerine duyurur ve olaylar Çanakkale esnafının fırsatçılık yaptığına kadar gider.
Hatta bu olay internet ortamında da çıkıp ulusal kanallar da ana haber bültenlerine kadar ulaşır.
Haber araştırma müdürü hanım ablamız olayın çok fazla büyütülmesi sonrasında detaylarını vermeye başlar. Detaylar okundukça Çanakkaleli esnaf arkadaşa hak veren oranı artmaya başlar.
Çanakkale Esnafını bende haklı görenler arasındayım. Bunu fırsatçılık olarak görenleri de anlayamıyorum.

Gazeteci hanım ablamız 5 litre ‘üşümüş’ su almış. 5 litre suyu da bayram hareketliliğinin en üst düzeyde yaşandığı bir şehirde Çanakkale’de almış.
Çardak’ta olayın geçtiği bölgede feribot kuyruğu vardır. O civarda yaşayanlar bilir. Feribottan inenler ve binenler aynı yolu kullanmak zorundadır. Bu karmaşanın üstüne aynı zamanda binen panayır hareketliliği de olunca vatandaşa su yetiştirebilmek hiç te kolay değildir. Bu esnaf arkadaşımız 0,5 litrelik suyu bir kenara bırakın 5 litrelik su bile soğutarak hizmet etmeye çalışmış.
Çanakkaleli arkadaşımı kutluyorum. Suyu soğutarak daha pahalıya sattığı için değil, sıcak suyu da alternatif sunduğu için. Pınar hanımın açıklamalarından anlıyoruz ki soğuk suyu bırakıp sıcak su alma imkanı da kendisine sunulmuş. Esnaf kardeşimiz, dolaptan alınan suya fark uygulandığını açıkça ifade etmiş. Kimseyi kandırmamış, kimseyi dolandırmamış, kimseye zorla bir şey satmamış.

Çanakkaleli Hemşerim hizmetinin karşılığında kazandığın helal paranla çok yaşa emi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısının tüm hakları Canakkale.com internet sitesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısının sadece kısa bir bölümü, köşe yazısına aktif link verilerek kullanılabilir.

Köşe Yazarlarımız

Evran İnşaat Çanakkale

ANKET