30 Eylül 2023 Cumartesi

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir

Kendi aracı ile İstanbul ve Trakya istikametinden Bozcaada’ya gitmek isteyen kişiler öncelikle Tekirdağ yolundan Gelibolu’ya gelmeli ve oradan feribot ile Lapseki’ye geçmelidir. Lapseki den Çanakkale İzmir yoluna çıktıktan sonra Ezine, Geyikli İskelesi ve Bozcaada’ya gelinir. En kolay ve zahmetsiz yol bu yoldur.

Gelibolu’dan Lapseki’ye geçmek şart değildir ancak yol durumu sebebiyle tavsiye edilir. Geliboludan Eceabat veya Kilitbahir’e gidilerekte Çanakkale’ye ulaşılabilir. Çanakkale’den İzmir otoyoluna çıkılarak Ezine bulunur ve ardından Geyikli’ye gelinerek geyikli İskelesinden feribota binilir.

Ankara istikametinden geliyorsanız Eskişehir, Bursa, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine yolunu takip ederek Geyikli İskelesi’neulaşmalısınız.

İzmir istikametinden geliyorsanız Çanakkale İzmir otoyolu sahil şeridini takip ederek Ayvalık (merkeze girmemelisiniz), Edremit (merkeze girmemelisiniz), Küçükkuyu, Ayvacık, Ezine, Geyikli İskelesi istikametinde gelerek Bozcaada’ya ulaşırsınız.

Hava yoluyla Bozcaada ya gidebilmeniz için Çanakkale merkezdeki hava alanına uçağınızın inmesi gerekir. Bozcaada’da hava limanı yoktur. Çanakkale merkezden şahsi aracınızla veya otobüslerle Ezine ve daha sonra da Geyikli iskelesine gelinmelidir.

Otobüsle Bozcaada’ya ulaşım. Çanakkale Truva Turizm, İstanbul Seyahat, Kamil Koç, Metro, Pamukkale ve diğer Çanakkale’ye sefer düzenleyen firmaların hepsiyle aktarmalı olarak Bozcaadaya ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Assos Antik Kenti

Nasıl Gidilir

Assos Antik Kenti

Konum Bilgi Koordinatları: 39.490749,26.336664 Şehirler arası otobüs firmalarının Assos’a direk otobüs seferleri bulunmamaktadır. Çanakkale Truva, Kamil Koç veya Metro otobüsleriyle

Şehitler Abidesine Nasıl Gidilir

Nasıl Gidilir

Şehitler Abidesine Nasıl Gidilir

Çanakkale Şehitler Abidesi, Gelibolu Yarımadası’nda, Çanakkale Boğazı’nın ucunda olan Morto Koyu önündeki Hisarlık Tepe üzerine inşa edilmiştir. 1960 yılında ziyarete

Çanakkale Havaalanına Nasıl Gidilir

Nasıl Gidilir

Çanakkale Havaalanına Nasıl Gidilir

1995 yılında hizmete açılan Çanakkale Havaalimanı, 2008, 2010, 2012 ve 2015 yıllarında genişletilip büyütülmüş, ulusal ve uluslararası trafiğe hizmet vermektedir.