Bozcaada’ya Nasıl Gidilir

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir

Kendi aracı ile İstanbul ve Trakya istikametinden Bozcaada’ya gitmek isteyen kişiler öncelikle Tekirdağ yolundan Gelibolu’ya gelmeli ve oradan feribot ile Lapseki’ye geçmelidir. Lapseki den Çanakkale İzmir yoluna çıktıktan sonra Ezine, Geyikli İskelesi ve Bozcaada’ya gelinir. En kolay ve zahmetsiz yol bu yoldur.

Gelibolu’dan Lapseki’ye geçmek şart değildir ancak yol durumu sebebiyle tavsiye edilir. Geliboludan Eceabat veya Kilitbahir’e gidilerekte Çanakkale’ye ulaşılabilir. Çanakkale’den İzmir otoyoluna çıkılarak Ezine bulunur ve ardından Geyikli’ye gelinerek geyikli İskelesinden feribota binilir.

Ankara istikametinden geliyorsanız Eskişehir, Bursa, Biga, Çan, Bayramiç, Ezine yolunu takip ederek Geyikli İskelesi’neulaşmalısınız.

İzmir istikametinden geliyorsanız Çanakkale İzmir otoyolu sahil şeridini takip ederek Ayvalık (merkeze girmemelisiniz), Edremit (merkeze girmemelisiniz), Küçükkuyu, Ayvacık, Ezine, Geyikli İskelesi istikametinde gelerek Bozcaada’ya ulaşırsınız.

Hava yoluyla Bozcaada ya gidebilmeniz için Çanakkale merkezdeki hava alanına uçağınızın inmesi gerekir. Bozcaada’da hava limanı yoktur. Çanakkale merkezden şahsi aracınızla veya otobüslerle Ezine ve daha sonra da Geyikli iskelesine gelinmelidir.

Otobüsle Bozcaada’ya ulaşım. Çanakkale Truva Turizm, İstanbul Seyahat, Kamil Koç, Metro, Pamukkale ve diğer Çanakkale’ye sefer düzenleyen firmaların hepsiyle aktarmalı olarak Bozcaadaya ulaşabilirsiniz.

Çanakkale'de Oteller