02 Mart 2024 Cumartesi

Posthane Otel

17 Temmuz 2018 Posthane Otel

19. Yüzyılın sonlarında Bozcaada gümrük karakolu olarak inşa edilen tarihi yapı, Cumhuriyet’in ilk yıllarında ise postane olarak kullanılmış. Üstü açık geniş avlusu, odaların üç metre yüksekliği geçen ahşap tavanları, taş duvarları ile insana bir anda bambaşka bir döneme girdiğini kanıtlıyor.

Posthane Oteli Bozcaada’nın merkezinde, limana sadece iki yüz metre uzaklıkta, Rum Mahallesi’nin en sonunda bulunan yapılardan bir tanesi. Biri süit olmak üzere yedi odası bulunan Posthane Otel, konuklarına açık büfe kahvaltı vermekte.

Aydınlık avluda hazırlanan kahvaltıda fırından çıkmış poğaçalar ve taze kek, Bozcaada’nın meşhur ev yapımı reçelleri, farklı peynirler ve sürpriz Bozcaada’ tatları sunuluyor. Tesisin orijinal hali korunarak restore edilmiş olan avlusunda günün her saatinde vakit geçirebilmek mümkün.

150 senelik tarihi Bozcaada’ya ait yapıda eski ile yenin konforu ve uyumunu göz önünde bulundurularak yaratılan ortam unutmayacak olduğunuz hatıraların habercisi.

Adres

Cumhuriyet Mahallesi Çınar Çarşı Caddesi Kenar Sokak No:2

İletişim

0 (533) 505 51 35

Paylaş:

Posthane Otel Hakkında Şikayet ve Yorumlar

Otel Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale Otelleri
Bozcaada

Bozcaada

Çanakkale’nin ada ilçesi olan Bozcaada, Çanakkale’nin köyu olmayan tek ilçesidir. Yaklasık 42 km. karelik yüz ölçümüne sahip olan Bozcaada’nın en yüksek yeri ise 192 metrelik...
Bozcaada Haberleri
Çanakkale İlçeleri